В спеціалізованих магазинах настільних ігор представлено дуже багато варіантів для веселого дозвілля. Однак, для новачків буває досить складно визначитися. Завжди можна вдатися до допомоги консультанта. Головне – чітко визначитися зі своїми вподобаннями та взяти те, що буде відповідати віковим особливостям. Настільна гра для новачків має бути простою та доступною.
Поради: як обрати настільну гру для новачків
Настільні забавки не втрачають своєї актуальності, навіть в епоху глобальної цифровізації. В домашньому колі чи з друзями завжди цікаво провести час із захоплюючою розвагою. Все необхідне не доведеться довго шукати, це просто придбати в спеціалізованому магазині «ТОП Настілок». Вважається, що такий вид занять стимулює розумову діяльність, розвиває пам’ять та мислення.
Однак, знайти серед маси запропонованих версій досить складно. У новачків виникають питання, з чого краще почати, як грати, що потрібно знати. Далі перелічені декілька порад від досвідчених користувачів настільних ігор.
- Перш за все варто визначитися з типом гри. Це може бути інтелектуальна, стратегічна, карткова тощо. Категорія завжди вказується на упаковці. Є звичайні типові рішення для розваг та веселощів, зазвичай вони передбачають швидку перемогу одного з учасників, інші види – побудову складної стратегії та заробляння очків. Все обумовлюється вподобаннями гравців.
- Розпочинати краще з простих ігор, де зрозумілі правила. Спочатку вивчаються принципи, потім легко вступити в гру і не заблудитися в складнощах. Зазвичай такі забавки розраховані на 4-5 людей та завжди визначають переможця.
- Якщо хочете стати учасником інтелектуальних та розвиваючих ігор, слід ознайомитися із сенсом розваги, її перевагами та особливостями. Для цього реально приєднатися до клубу настільних ігор чи спільноти в мережі. Такі є в кожному місці. Про формування спільноти свідчить високий рівень зацікавленості цією грою та її популярність. Серед активних гравців легко поринути в атмосферу.
- Спочатку можна поспостерігати за авторитетними гравцями. Дуже зручно робити це в режимі онлайн чи в реальному житті. Від досвідчених учасників легко дізнатися про нюанси, які не описані в правилах.
- Розпочинати рекомендується навіть з дитячих ігор: вони дуже добре формують навички та вчать елементарним принципам.
Найголовніше – не варто боятися робити щось нове. Настільні ігри – це не дитячі розваги, це цілий захоплюючий світ пригод. Крім того, спеціалісти стверджують, що регулярні забавки добре стимулюють розумову діяльність, тому це можливість розвиватися і вдосконалювати свої вміння.
Критерії вибору настільних ігор для новачків
Світ настільних ігор сьогодні настільки різноманітний, що важко не заплутатися. Але це унікальний шанс регулярно відкривати для себе щось нове і обирати саме те, що підходить всім. Експерти радять слідувати критеріям, щоб не заблукати в асортименті.
Основні моменти, на які необхідно зважати:
- тематика: історичні, спортивні, на основі фільмів чи коміксів, подорожі тощо;
- наявність чи відсутність сюжету: в першому випадку гра більш захоплююча та зрозуміла;
- вікова категорія та особливості аудиторії: дитячі сімейні, для дорослих, корпоративні;
- види: стратегія, азартні, військові, економічні;
- кількість гравців: на двох, 3-4 учасники, розраховані на велику компанію;
- тривалість: може бути націлена на блискавичну гру або тривале змагання протягом 1-2 годин.
Всі ці умови вказані на упаковці, з ними варто ознайомитися перед покупкою. Якщо дотримуватись правил, то вдасться дуже швидко вникнути в розвагу та весело провести час. Новачкам краще починати грати одночасно з досвідченішими користувачами. Але все ж реально обрати настілку, з якою легко буде розібратися і самому.
Найкращі настільні ігри для новачків
Починати завжди ліпше з чогось простого. Експерти називають ТОП-5 ідеальних варіантів для першого знайомства зі настілками.
- Карткова гра «Гарна спроба». Є завдання, яке потрібно виконати з мінімальною кількістю спроб. Необхідно проявити спритність та увагу. Переможець той, хто краще та швидше впорається.
- «Каркасон». Стратегічна забавка, де слід побудувати місто. Основна відмінність в тому, що відбувається це загальними силами. Кожен формує з того матеріалу, який попадається на картці.
- «Монополія». Більш інтелектуальна гра, яка вимагає вже серйозного стратегічного мислення. Але, якщо вивчити правила, вона стає дуже простою і доступною.
- «Мафія». Сюжетна гра для великої компанії. Мета – впізнати мафію та відмінно відіграти свою роль.
- «Битва катапульт». Розвага для активних та винахідливих. Все необхідне продається разом в комплекті. Варто побудувати міцну вежу та поцілити по стінах супротивника.
Ці та інші ігри легко придбати в магазині онлайн. Новачкам допоможуть консультанти, головне – визначитися зі своїми вподобаннями.